Iskolába induló nagycsoportosainkkal Népmesekincstár Mesetáborban voltunk.
Meséltünk a szobában, pihentünk, kipróbáltuk a bekötött szemmel járást, akadálypályán és varázsösvényen jártunk, meséltünk a természetben, labdáztunk a számokkal.
Iskolába induló nagycsoportosainkkal Népmesekincstár Mesetáborban voltunk.
Meséltünk a szobában, pihentünk, kipróbáltuk a bekötött szemmel járást, akadálypályán és varázsösvényen jártunk, meséltünk a természetben, labdáztunk a számokkal.
Húsvét ünnepére készülődve mesedélutánra hívtuk meg a családokat, hogy a mesék szárnyán együtt közeledjünk e különleges ünnephez. A gyerekek szüleikkel, testvéreikkel elmélyülten hallgattuk a meséket egymás után. A mesék között vidáman mondókáztunk, énekeltünk, és megfejtettünk néhány találós kérdést is. Feltöltődtünk a mesék csodás erejével.
Kiemelt célunk, hogy gyermekek megtanuljanak ünnepelni, érezzék, hogy ezek a jeles napok különlegesek. Ennek megfelelően a nyuszi érkezését megelőzően kellő időt biztosítottunk a ráhangolódásra. Beszélgettünk a húsvéti népszokásokról, videót nézegettünk a locsolkodásról.
Idén is izgatottan készülődtünk a Húsvét ünnepére a gyerekekkel. Tojás formát festettünk különböző technikákkal, tavaszi, húsvéti történeteket meséltünk, sok nyuszis játékot játszottunk. A Húsvéti mesedélutánunkon sok család vett részt, ezzel a programunkkal is az ünnepre hangolódtunk.
Szép hímes tojásokat színeztek, vágtak ki barna karton kosárkákba helyezve, ezzel díszítettük a faliújságot, csoportszobát. Beszélgettünk a húsvéti jelképekről, eledelekről, szokásokról.
A játék, locsolóvers tanulás és közös éneklés után lelkesen keresték meg a fűben lapuló kis nyuszikat kint az udvaron.
Március 22-én nagy napra ébredtünk, mert újra bejöhettek az oviba a szülők a gyermekeikkel, mint a beszoktatás idején, ráadásul arra a napra esett a Víz Világnapja, így a játékok és a kezdeményezés terén is erre a témára építettünk.
A szinte már elviselhetetlen zaj évek óta velünk élő probléma. Vitathatatlan, hogy az M7-es autópályán telepített dinamikus sebességszabályozó rendszer működésbe léptetésével áttörést értünk el. Az M7-es autópályán a sebességhatár a kritikus időszakokban immár 100 km/h -ra csökkent.
Itt és most azonban nem állhatunk meg! Mindez még kevés, ahhoz, hogy törökbálintiak ezrei szabaduljanak meg a zaj - sok esetben az egészséget veszélyeztető - okozta ártalmaktól.
Csak közös erővel tudunk változtatni, a folytatáshoz szükség van az Önök támogatására! Aláírásgyűjtést kezdeményezünk a városunkat érintő zajterhelés csökkentésének érdekében!
Elek Sándor polgármester felhívása - Buda Környéki Televízió